Пошукові системи, ICQ, Skype, Антивіруси, Захист Вашого комп'ютера


 

Що таке Інтернет?

 

Трохи історії.

На початку 70-х років відділ Міністерства оборони США, відомий під назвою ARPA (Агентство дослідницьких проектів особливої складності), займався проблемами підтримки і збереження комунікаційного контролю у разі втрати основних систем зв'язку при ядерному вибуху, проведеному Радянським Союзом. Слідуючи термінології військових стратегів, побоювання викликала можливість «обезголовлюючого» удару по національному комунікаційному центру, який позбавив би воєначальників зв'язку з Американськими стратегічними силами і, тим самим, здібності завдати у відповідь удару.
Єдиним способом формування такої комп'ютерної мережі було особливе з'єднання комп'ютерів, при якому комунікація не залежала б від якого-небудь центрального сервера. При втраті одного, декілька або навіть більшій частині комп'ютерів, підсистеми повинні були продовжувати працювати, забезпечуючи невідворотність у відповідь удару.
У американській комп'ютерній індустрії 1970х-80х років різні виробництва випускали масу комп'ютерів з різними оперативними системами (наприклад, IBM, цифрові обчислювальні машини, Microsoft і Apple), всілякі пристрої пам'яті з разными вирішуючими можливостями. П'ятдесят комп'ютерів IBM могли бути успішно об'єднані в мережу IBM комп'ютерів, також як і п'ятдесят окремих комп'ютерів Макінтош, але п'ятдесят IBM і п'ятдесят Макінтошів було набагато важче об'єднати в мережу із ста комп'ютерів, здатних на обмін інформацією.
Отже, перша проблема була пов'язана з розвитком програмного забезпечення, здатного об'єднати декілька мереж з разными оперативними системами. Друга проблема полягала в створенні|створінні| такого програмного забезпечення, щоб «мережа з мереж» могла продовжувати функціонування навіть у разі втрати декількох комп'ютерів. Вирішення цих двох проблем вимагало величезного об'єму роботи і талановитих фахівців|спеціалістів|, що, зрештою, привело до створення комплексу правив і програм, званого  TCP/IP (Transmission Control Protocol / Internet Protocol – це основний протокол управління передачею інформації в інтернеті). Так з'явився інтернет.

 

Інтернет  —  це величезна безліч комп'ютерів, на носіях яких знаходиться безліч видео-, аудио- і текстової інформації, програм. Серед останніх, ви знайдете не тільки такі, які уміють добре вирішувати ваші конкретні завдання, але і значно більше таких, чиї здібності вам, ймовірно, спочатку буде складно навіть представити. Вихід в Інтернет дає вам унікальну можливість самостійно освоїтися з такими поняттями, як «усесвітній кібер-соціум», «віртуальні гроші», «інформаційне місце існування» і тому подібне
Проте це лише частина відповіді на питання «що таке Інтернет». Інтернет сьогодні — це не тільки величезна кількість комп'ютерів, але ще і неймовірна кількість людей, для яких мережа є принципово новим способом спілкування, що майже не має аналогів на матеріальному світі. Людина — істота соціальна, і спілкування з собі подібними — одна з щонайперших його потреб. Мабуть, до цих пір ще жодне

 

технічний винахід (якщо не рахувати телефону) не проводив такого перевороту в цьому стародавньому як мир занятті — спілкуванні людини з людиною.
Звичайно, що саме зацікавить вас в Інтернеті насамперед — люди або комп'ютери, — залежить тільки|лише| від вас. Не буде перебільшенням сказати, що, виходячи в Інтернет, ви робите для себе доступним цілий світ.

 

З фінансової крапки зір - Мережу нагадує континент - ніхто централізовано не платить; немає такої організації як Internet Inc., яка збирає плату зі всіх мереж|сітей| Internet або користувачів. Замість цього кожен платить за свою частину. Наприклад NSF платить за зміст NSFNET, а NASA платить за Наукову Мережу NASA (NASA Science Internet). Представники мереж збираються разом і вирішують, як їм з'єднуватися один з одним і містити ці взаємозв'язки. Коледж або корпорація платить за її підключення до деякої регіональної мережі, яка у свою чергу платить за свій доступ мережевому власникові державного масштабу.

 

У свідомості більшості користувачів мережі Internet асоціюється з трьома основними інформаційними технологіями:
- World Wide Web.
- файлові архіви FTP;
- електронна пошта (e-mail);
Кожна з цих технологій направлена на вирішення однієї з безлічі завдань інформаційного обслуговування користувачів мережі.

 

World Wide Web (WWW, усесвітня мережа).

 

Проста і в теж час максимальний універсальна системі, в якому зв'язку між ресурсами були вільнішими і асоціативними. Така система була розроблена в 1993 році і названа World Wide Web (WWW). Система Мережі будуватися на понятті гіпертексту, або, точніше за гіпермедіа. Гіпертекст — це текст складові частини якого зв'язані один з одним і з іншими текстами за допомогою посилань. Гіпермедіа — це те, що вийде з гіпертексту, якщо замінити в його структуру додати графічні зображення, відео, звук і так далі
World Wide Web (“всесвітня павутина”) - глобальна. Ви не завжди знаєте, в якій частині світу знаходиться комп'ютер, до якого ви підключаєтеся. Ви можете починати читати веб-сторінку в Далласі, потім перейти до Австралії, і все це по одному натисненню кнопки миші. Цим WWW| схожа на павутину. Це складна інформаційна мережа, сполучена гіпермедіа зв'язками. Вона дозволяє не відмовлятися від інформаційних ресурсів вже накопичених в Internet, доступних за допомогою інших засобів, наприклад FTP. Більше того, робота з|із| цими ресурсами через веб-сервер-інтерфейс настільки зручна, що, скажімо, FTP-клиенты, що були колись окремим класом програм, тепер використовуються лише небагатьма користувачами мережі.
Більшість серверів системи WWW пропонують інформацію, яка без WWW навряд чи взагалі когда- або потрапила б в мережу. Швидкість створення і оновлення, багаті образотворчі можливості у поєднанні з легкістю доступу і величезною аудиторією зробили Усесвітню мережу новим засобом масової інформації. Запуск Веб-серверов і створення Веб-сторінок вже перетворилося з поголовної моди в новий бізнес — зі всім, що властиве сучасному бізнесу: платою за квадратні сантиметри рекламної площі.
З іншого боку, швидкому розповсюдженню системи, так природно об'єднуючою різнорідні ресурси, сприяло не в останню чергу її зародження не в надрах комерційної фірми, а в науковій установі — Європейською
лабораторії фізики частинок, співробітники не якої сталі робити секретів зі своєї розробки і навіть не спробували на ній розбагатіти.
На щастя, сама природа мережі, як раніше всього засобу пошуку і організації інформації, дозволяє сподіватися, що це чудовий винахід не перетворитися на інструмент одній лише комерції і реклами.
Клієнти і сервери мережі зв'язуються між собою по спеціальному протоколу HTTP (Hyper Transfer Protocol, протокол передачі гіпертексту).
Адресний рядок для доступу на Веб-сервер-сервер може виглядати таким чином:
http://<адрес сервера> або shttp:// <адреса сервера>, де <адреса сервера> - ім'я сервера буквеному вигляді, або – IP-адрес у вигляді 4 цифр розділених крапками. Наприклад на сервер IPNet можна зайти по наступних адресах - http://ip.net.ua або http://82.193.96.23

 

FTP (файловий сервер)

 

Практично вся інформація на комп'ютерному світі зберігається у вигляді файлів. По цьому ще на самій зорі Internet з'явився спеціальний засіб для обміну файлами по мережі — мережевий протокол FTP (File Transfer Protocol).
Кількість файлів, доступних на вузлах всього світу по анонімному FTP вимірюється астрономічними цифрами і постійно росте. До того ж Веб-сервер-інтерфейс дозволяє без якої-небудь переробки існуючих архівів FTP, забезпечувати їх описами будь-якого ступеня детальної і зручним гіпермедіа виглядом.
Адресний рядок для доступу на FTP-сервер| виглядає майже також як і на веб-сервер-сервер: ftp://<адрес FTP-сервера>, де <адреса FTP-сервера> - або ім'я сервера в буквеному вигляді, або – IP-адрес у вигляді 4 цифр розділених крапками.

 

E-mail (електронна пошта)

 

Для передачі інформації між людьми усередині Мережі можна використовувати безліч варіантів, починаючи від передачі за допомогою вкладень в повідомлення ICQ і закінчуючи відкриттям файлових і веб-серверов. Але це громіздкі операції. Простіше рішення – використання електронної пошти. Електронна пошта є альтернативою паперовій, але має деякі переваги: адреса поштової скриньки складається з імені, спеціального символу ‘@’ і доменного імені (імені поштового сервера) і може поміститися в пару десятків символів; адреса дозволяє вести анонімне листування; час на доставку листа – близько 10-30 хвилин і залежить не стільки від відстані, скільки від вкладеної інформації і завантаженості поштового сервера>. Електронна адреса може виглядати таким чином: <им’я>@<им’я поштового сервера>, де <ім'я> - особисте ім'я користувача, воно ж, при нагоді перевірки пошти через веб-сервер-інтерфейс, є логіном. <Ім'я поштового сервера> - ім'я сервера, на якому міститься пошта. Наприклад: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript . На сервері mail.ru міститься поштова скринька Василя Пупкина. При вказівці імені дозволено використовувати тільки цифри і букви латинського алфавіту, символи «_» і «-».

 

 

 

 

З питань якості роботи кабельного телебачення та

мережі інтернет, звертайтесь :

   • 09161 м.Узин в. Л.Українки 72б
  • (0456) 32-18-66 (0456) 333359
  • (068) 5 999 007  
  • (095) 5 999 007
  • (063) 5 999 007
  • e-mail:
  • загальні питання   Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
  • техпідтримка         Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript